INFO O SPLAVE

Rieka Hron je ideálnou alternatívou, keď si chcete užiť splav s partiou priateľov, s rodinou alebo spolužiakmi. Horný tok Hronu preteká malebnou horehronskou prírodou a vodáci sú neustále obklopení kopcami a dedinkami. Dolný tok je pomalý, čo vám dáva možnosť sa v pokoji slniť a nechať sa unášať vodou. Popri rieke je mnoho zaujímavých miest na zastavenie, či už sú to kempy alebo krčmy, mestá hrady a podobne. Hron je bezpečným lákadlom všetkých vodákov.

Ideálny úsek pre splav Hrona
1 – dňový splav: Nemecká – Banská Bystrica, 25 riečnych kilometrov, čas cca 6 – 8 hod. (popr. dohoda, pokiaľ chcete skrátiť splav)
2 – dňový splav: Nemecká – Zvolen, 40 riečnych kilometrov.

Obtiažnosť
Splav Hrona je vhodný aj pre rodiny s deťmi vďaka bezpečným raftom. Na Hrone sú aj adrenalínové úseky, no my vás pripravíme na všetky nástrahy a zaujímavosti, takže sa nemusíte absolútne ničoho obávať. Pokiaľ si trúfate, vieme Vám požičať SUP (paddleboardy). SUPko preverí každého dobrodruha!

Výbava
Splavujeme na bezpečných raftoch v perfektnom stave. V rafte môže byť od 4 do 9 osôb. Pre odvážnejších máme prichystané 2-miestne kánojky. Samozrejme každý dostane aj plávaciu vestu, pádlo, barel na veci, mapu a potrebnú inštruktáž.

Doprava na Hrone
Doprava materiálu je zabezpečená 9-miestnym mikrobusom. Doprava znamená odvoz lodí a výstroja na miesto štartu alebo z cieľa vášho splavu, nezahŕňa automaticky dopravu osôb. Tá je možná po vzájomnej dohode. Pri jednodňovom splave je najlepšie riešenie dostať sa na štart splavu vlakom a splav ukončíte priamo pri autách. Pokiaľ prídete na štart autami, vieme po splave odviezť minimálne šoférov naspäť ku autám.

Extra služby
profesionálny vodácky inštruktor počas celého splavu
all inclusive splav Hrona – komplet zabezpečenie splavu, výstroj na vodu – loď, pádlo, vesta, barel, doprava vodákov mikrobusom.
Nočný splav – na nočnom splave spoznáte rieku z úplne inej perspektívy, budete sa plaviť krásnou nočnou prírodou a ostražito pozorovať každú perejku.
SUP – stand up paddle board: Vyskúšajte si iný typ splavu, na SUPku.
Firemné splavy, školské výlety, raftovacie tripy a pod.